5 tipů pro texty v reklamách na Facebooku

V online světě fungují texty trochu jinak než v klasickém světě knih a novin. O to těžší je právě díky online textům zaujmout pozornost a přilákat potencionální klienty blíž k článkům, stránkám, popisům a dalším online textům.

Následujících 5 bodů vám pomůže jak upoutat pozornost, tak také zaujmout vaše čtenáře a následně jim také prodat váš produkt nebo službu.

1. UPOUTAT POZORNOST

Vzpomeňte si, co děláte, když brouzdáte na Facebooku? Doslova skenujete jednotlivé příspěvky a sem tam vás něco zaujme. Stačí ale málo a rolujete na své timeline zase dál. Je třeba tedy zaujmout natolik, aby došlo k akci a lidé se dostali na váš web, vyplnili formulář, nebo dali alespoň nějaký ten like. Důležité je v první fázi vědět, co chcete aby lidé udělali a pak jim to jednoduše řekněte – vzbuďte emoce, popište problém a nabídněte řešení.

2. MLUVTE JAZYKEM SVÉHO KMENE

Lidé, kterým píšete reklamy jsou v mnoha případech stejní lidé jako vy. Mluvte s nimi tedy stejně jako mluvíte vy. Patříte do stejného „kmene“. Jste zvyklí používat nějaké ty slangové výrazy a vaše cílová skupina jim rozumí, tak je klidně použijte i v reklamě. Na nějaké to CTR, magnet, nebo lead jsme už zvyklí. Budete tak lidem blíž a také blíž k naplnění KPI u prodeje 😀

3. PŘITAHUJTE NEJEN OBSAHEM ALE I POHLEDEM

První co v reklamě zaujme je kreativa – obrázek, který přitáhne pozornost a až následně se člověk začte do textů. V tomto může pomoci i samotný text reklamy. Ke slovu se dostává text s velkými písmeny, odřadkování (takové dělení na odstavce) a také emotikony, které dokáží texty značně oživit.

4. PŘÍBĚHY TÁHNOU

Pohádky jsou na tom postavené. Příběh dokáže zaujmout, rozehrát pokračovaní v hlavě potencionálního klienta a pokud je na konci váš produkt, tak jeho objednávce nestojí již vůbec nic v cestě. Využijte sílu příběhu – začít může v textu reklamy, pokračovat na stránce s materiály ke stažení a finále proběhne na prodejní stráce, kde představíte svůj produkt, nebo službu.

5. CHCEME VIDĚT EMOCE

Nudná reklama tipu „Máme nové pračky, kupte v akci tady>>>“ nikoho na zadek neposadila. Zahoďte nudu a pusťte do reklamy radost a energii. Baví vás vaše podnikání ne? Předejte tuto zábavu i svým potencionálním klientům a uvidíte jak energicky budou nakupovat.

Další tipy a triky jak na reklamní texty pro reklamy na Facebooku>>>

Michal Kolář
Michal Kolář
SPECIALISTA na placenou reklamu na Facebooku, TOP affiliate partner online kampaní v CZ a autor Kolami Klubu 2.0
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.