Affiliate v praxi

Affiliate marketingu a PPC reklamě se věnuji aktivně od října roku 2013. Začal jsem nejdříve studiem těchto oblastí a poté jsem použil jak PPC, tak affiliate v praxi. Ihned v první kampani – Cestě pravého muže, jsem měl úspěch – 17 placených konverzí a TOP 10 mezi partnery. Řeklo mi to jediné – FUNGUJE TO!

affiliate v praxi

Bylo mi jasné, že s prvním úspěchem může také přijít první prohra. Přesto, že jsem se vrhl do vzdělání jak v oblasti placené reklamy, tak affiliate nedosáhl jsem v několika dalších menších kampaních obdobných výsledků? Začala mi v hlavě vyvstávat otázka: „Byla to jen náhoda?“ Do sebevzdělání se zakousl ještě více, naučil jsem se jak reklamu řádně zacílit na vhodné publikum a využít čísla z předchozích kampaní pro optimalizaci klíčových slov a vše použil v další kampani.

A bylo. Elitemarketing a 5. místo mezi partnery. První setkání TOP 10 partnerů kampaně v Lázních Bělohrad a iPAD Air doma. Přes svátky menší oddech a série zahraničních videonávodů jak na facebook reklamu, ve kterém jsem viděl další možnost pro rozvoj a posun na poli reklamy. Kampaň Školy návyků a TOP 10 pozice to potvrdila.

Před startem léta jsem se zapojil do svou dalších kampaní a to jedinečné kampaně Radost z prodeje, kdy jsem doslova vyždímal ze sebe co se dalo pro podporu takto skvěle zpracované a obsahově nabyté kampaně. Druhou kampaní byla kampaň Hrajeme si na burze – specifické cílení a spolupráce s přáteli.

Sečteno podtrženo v těchto 5 kampaních s pozicí v TOP 10 partnerů jsem získal do tréninku zdarma 1 235 lidí a z nich 52 nakoupilo a já inkasoval odměnu – placenou konverzi v celkovém zisku 142 348 korun.

Jednoduché to rozhodně nebylo, ale díky účinným metodám a studiu těch nejlpších jak u nás, tak ve světě se mi podařilo dosáhnout zmíněných výsledků. Šlo o použití PPC reklamy v kombinaci s affiliate v praxi.

Zaujaly vás moje výsledky? Pokud ANO, více informací o technikách a strategiích affiliate partnerství a PPC reklamy jsem pro vás připravil ZDE.

Michal Kolář
Michal Kolář
SPECIALISTA na placenou reklamu na Facebooku, TOP affiliate partner online kampaní v CZ a autor Kolami Klubu 2.0
Komentáře