Naše bohatství v praxi

Před několika měsíci jsem byl na semináři T. Harv Ekera v Londýně s názvem Millionaire Mind Intensive. Z této akce jsem si odnesl mnoho AHA momentů a doslova jsme společně s dalšími účastníky zbourali několik mýtů týkajících se peněz a bohatství.

Zjistil jsem, že některé věci, které jsem si o penězích myslel, byly pouze v mé hlavě a už díky tomuto zjištění se mi tyto příběhy podařilo začít eliminovat.

Hlavní dvě věci, které jsem si ze semináře odnesl, byl money managementtvorba pasivního příjmu.

U tématu pasivního příjmu jsem měl trochu problém být na stejné vlně jako lektoři semináře. Dle mého pasivní příjem neexistuje – je to něco podobného jako návštěvnost zdarma. Vše má svou hodnotu, a to právě i můj čas, který je mnohdy vnímán jako základ pasivního příjmu.

Myslím si, že některé činnosti lze jistými způsoby napákovat a tím vstupní investici několikanásobně znásobit, ale bez dané vstupní investice by to nebylo možné. Pasivní příjem v podobě investice do akcií, nebo cenných papírů může vypadat jako čistý zisk, ale musíte mít vstupní investici a vědět, do čeho a kdy investovat.

Obdobné je to například u podnájmu. Vlastníte nemovitost a tu pronajímáte – musíte ji nejdříve koupit a následně zařídit veškeré věci okolo daného pronájmu. To stojí jak čas, tak finanční prostředky a vlastní návratnost investice je menší, než při jiných možnostech.

Nejvíce si cením komodity, která je dle mého názoru ta nejcenější na světě, a to je můj čas. V poslední době velmi zvažuji, do čeho budu svůj čas investovat, ať je to na poli práce, tak osobního života. Ono již zmíněné napákování je nejvíce zřejmé u věcí, které jednou uděláte a následně z nich nějakou dobu profitujete již s minimem úsilí a vstupní investici máte zpět řádově do několika měsíců.

Co tím myslím?

Například vlastní tvorbu – napíšete knihu, eBook nebo vytvoříte program na základě toho, co již znáte a umíte – díky tomu získáte produkt, který stačí již “jen” prodávat. A pokud zmáknete i prodej, tak máte skvělý příjem s minimem investic. Vše v dnešní době můžete vytvořit sami díky chytrým nástrojům a následně je potřeba pouze s klienty komunikovat v případě jejich dotazů. Skvělým pákovým efektem je, sám to znám, před nedávnem jsem ho vytvořil, online kurz – Strategie k radosti, aneb jak získat návštěvnost a kupu kontaktů z Facebooku.

Druhou věc, kterou mi seminář ukázal, byla strategie rozdělování peněz, kdy si jakékoli přijaté peníze dělíte na několik hromádek, a to podle následujícího klíče:

55% – nutné výdaje – nájem, jídlo, benzín…

10% – dlouhodobé výdaje – školné, vybavení bytu, spořící účet

10% – investice – aktiva, která generují zisk

10% – vzdělání

10% – zábava

5% – charita

Ze začátku se mi to zdálo doslova šílené. Jak to mám začít rozdělovat, když v podstatě mám dvě hromádky, nutné výdaje a investice v podobě investice do reklam a do vzdělání okolo, ve kterých zmizí všechny příjmy?

S tímto pocitem jsem ze semináře odjížděl, ale po čase mi to docvaklo – ono to jde, když se chce. Stačilo mi jednoduše rozhodnout se začít a držet se daného plánu. V hlavě jsem si udržel nastavení ze semináře a připraven jak dávat, tak také přijímat, šel do akce.

Poprvé v životě jsem se začal zajímat i o charitativní akce – přispěl jsem na živé vysílání o návycích, jehož výtěžek šel pro Hynečka Skůru, který trpí poškozením mozku a začal jsem se angažovat v záchraně zámku v Dobříčanech.

Naše bohatství v praxi - podpora Hyneček

 

Bohatství v praxi - zámek Dobříčany

 

Ať si každý říká, co chce – takto začít může každý – klidně i vy! A to jak na poli money managementu, kdy chápu, že to může být těžké v případě, že na konci měsíce zeje paněženka, i účet prázdnotou, tak na poli charity. Stačí málo.

Mrkněte na dvě akce, které podporuji já:

Webinář pro Hynečka
Akce na záchranu zámku v Dobříčanech.

Pokud vám to dává smysl, sdílejte informace se svými přáteli na Facebooku:

Chci sdílet informaci o akci pro Hynečka.

Chci sdílet informace o záchraně zámku v Dobříčanech.

 

Díky za váš čas a podporu!

Michal Kolář
Michal Kolář
SPECIALISTA na placenou reklamu na Facebooku, TOP affiliate partner online kampaní v CZ a autor Kolami Klubu 2.0
Komentáře