Osobní web jako challenge

Každý, kdo chce na internetu prorazit, se bez webu neobejde. Sám to již dobře vím. Otázkou však zůstává, jak si takový web opatřit. Zda se plně svěřit do rukou odborníka a nechat si celý web naprogramovat na míru, nebo využít dostupný redakční systém s vhodnou šablonou a poprat se s nastavením sám.

Při obou těchto variantách se můžete lehce dostat do úskalí. Výsledek práce programátora se Vám nemusí líbit, nebo můžete při vlastní tvorbě narazit na technický problém, přes který se jednoduše nedokážete pohnout dál.

Obě dvě úskalí také znám. Právě v minulých dnech jsem něco podobného řešil. Má přítelkyně Martina se vrámci budování své značky rozhodla vytvořit osobní web jako svoji prezentaci.

S grafičkou se pobavila o grafické podobě, kterou následně uchopil programátor a vznikl tak první nástřel webu. Martina se s nadšením pustila do plnění webu obsahem. Přidala první články, nové stránky a v tu ránu narazila na menší problémy v nastavení.

Pomoc do hodiny

Zavolala si mne na pomoc. Sám jsem již několik webů vytvořil a ve WordPressu se orientuji, ale ani já s nastavením nepohnul. Chvilku jsem si lámal hlavu nad nastavením, ale jelikož šablona byla na míru a některé věci byly přímo naprogramovány v kódu, kterému nerozumím, tak jsem se zamyslel nad jiným řešením.

Rozhodl jsem se vytvořit kopii webu na jiné šabloně, která je velmi intuitivní jak pro tvorbu webu, tak především pro jeho správu. Nedalo mi to, abych si při nastavení nového webu nedal nějakou challenge. Řekl jsem si, že daný web spustím do hodiny. Ano, do 60minut.

To, co jsem měl připravené, byla zavedená doména, hosting a nainstalovaný WordPress. Vyhrnul jsem si rukávy a pustil se do práce. Aktualizoval jsem wordpress, nainstaloval novou šablonu, nastavil základní vlastnosti, přidal několik stránek, upravil blog, stáhnul a nahrál obrázky a zkopíroval text. Na závěr jsem dořešil barvy dle zadání a prvotního náhledu grafičky a bylo hotovo.

Čas? 56 minut a 1 vteřina. Na výsledek se můžete podívat zde.

IMG_1147

Jak se mi to povedlo?

Důležité bylo několik věcí:

  • několik webů jsem již vytvořil a doslova tak vím kam šáhnout
  • měl jsem registrovanou doménu a předinstalovaný WordPress, což mi práci usnadnilo a uspořený čas jsem použil na hraní si s barvami na závěr
  • použil jsem šablonu MioWeb 2.0 která má intuitivní rozhraní a velmi snadné ovládání pro správu celého webu

Martina byla po hodině doslova šokovaná. „Ty už to máš? Vždyť jsi na tom začal pracovat ani ne před hodinou…“ byla její první slova, když jsem jí web ukázal. A to ještě neviděla jednoduchou správu webu!

MioWeb 2.0 je šablona do Wordpressu, která je plně responzivní – na každém zařízení se zobrazí korektně a pro svoji jednoduchou správu unikátní nástroj pro tvorbu webu.
Více informací o této šabloně naleznete zde >>>

Vytvořte si a spravujte i Vy svůj web jednoduše a to bez programátora či pokročilých technických znalostí. Dokáže to doslova každý.

Michal Kolář
Michal Kolář
SPECIALISTA na placenou reklamu na Facebooku, TOP affiliate partner online kampaní v CZ a autor Kolami Klubu 2.0
Komentáře