Výstup z komfortní zóny

Pixmac000058196067V poslední době jsem se hodně zamýšlel nad věcmi ohledně osobního růstu. K tomuto zamyšlení mě dovedlo par změn týkajících se jak dění u nás ve Firmě 2.0 tak u mě samotného. Došel jsem k zajímavému závěru – v podstatě je to totiž velmi jednoduché.

Člověk roste díky překonávání svých hranic. Musí si nejdříve tyto své hranice uvědomit a poté si dát jasný pokyn k jejich překonání. Ano je to tak. Pokud jednoduše máme problém jít do toho naplno, tak zůstaneme stát na místě a pořad si budeme hrát na svém malém písečku.

Pokud ale do toho šlápneme a řekneme hlavně sami sobě, že do toho jdeme stůj co stůj, tak se začnou dít věci. Výstup z konfortní zóny nás doslova katapultuje na jinou úroveň. Nejen že se značně posuneme na osobnostní rovině, zvedneme si sebevědomí tím, že jsme něco sami dokázali, ale také posuneme věci které děláme o level výš. Již to nebude nahodilá práce na našem projektu, ale promyšlená strategie, která povede k zvýšení kvality tohoto projektu. Již žádné hlázení po povrchu, nyní jdeme pěkné do hloubky.

Jde také o to zaměřit se na to co děláme, stanovit si priority v čem se chceme posunout dál a co si necháme na vhodnější dobu. V jeden čas doporučuji se zaměřit na jednu věc a až v této oblasti dosáhneme námi daných výsledků, tak pokračovat dalším růstem s nově stanovenými hranicemi a cíly.

Člověk nemůže byt expert na vše, ale má možnost si vybrat oblast, ve které se expertem stane a ve které jej tak budou vnímat i ostatní. Je opravdu jen na nás jakou oblast si vybereme a do čeho vložíme svou energii. Osobně se řídím svým srdcem a věřím že to všechno půjde.

Michal Kolář
Michal Kolář
SPECIALISTA na placenou reklamu na Facebooku, TOP affiliate partner online kampaní v CZ a autor Kolami Klubu 2.0
Komentáře